Victorie calculată pentru Sănătatea Cluj la Mediaş, într-un meci cu multe ocazii. Pintea a dat primul gol pentru “viruşi”

Sănătatea Cluj a câştigat ultimul meci al anului din seria a cincea a Ligii a III-a.

“Viruşii verzi” s-au impus cu 3-1 în deplasare cu Gaz Metan Mediaş 2, după o partidă în care au ratat mai multe şanse de gol la poarta gazdelor.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Ultima clasată a fost cea care a deschis scorul însă, prin Alex Buziuc, după 14 minute, dar sibienii s-au bucurat numai un sfert de oră. Clujenii s-au aruncat în atac, iar fundaşul Dan Matei a fost cel care a readus echilibrul pe tabelă, cu golul din minutul 34.

Sănătatea avea să întoarcă scorul în ultimul minut al primei reprize, datorită lui Tilincă,…