VIDEO-REZUMAT: ”Lupii negri” le-au dat emoții ”roș-albaștrilor”. FCSB – Gaz Metan Mediaș 2-1

[ad_1]

Gaz Metan Mediaș a pierdut la limită aseară în fața celor de la FCSB, scor 1-2, la debutul ”roș-albaștrilor” în exilul de la Pitești. Echipa lui Teja a avut șansa egalării în ultimul minut dar șutul lui Iulian Cristea a trecut puțin alături.

Echipa medieșeană a jucat curajos la Pitești și putea deschide scorul în minutul 36 la dubla ocazie a lui Edy Fernandes. FCSB a condus cu 2-0 prin reușitele lui Denis Man (min. 45, șut din vole de la 15 metri) și Florin Tănase (min. 51 din penalty). Fortes a readus Mediașul în joc în minutul 63 cu un șut din întoarcere. Tănase a ratat șansa ”dublei” dar lobul…