Victorie la Turda pentru Sănătatea, în derby-ul clujean din Cupă. „Specialista” competiţiei a ajuns în turul trei

Meciul dintre Sticla Turda şi Sănătatea Cluj, jucat în turul doi al Cupei României, a fost câştigat de „viruşii verzi”, 3-1.

Pe stadionul „Municipal” al nou-promovatei în Liga a III-a, oaspeţii au rezolvat meciul cu două goluri în trei minute, ambele marcate de Ceaca.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Vârful clujenilor a înscris în minutele 22 şi 25, iar pentru echipa lui Constantin Olariu era tot mai complicat să revină în meci. Turdenii au avut mai mult posesia, Sănătatea fiind mulţumită cu avantajul de pe tabelă, însă ocaziile clare de gol au lipsit la poarta lui Lăzăreanu.