Uniristul Andrei Potra medaliat cu argint la Cupa României de box pentru tineret

[ad_1]

Andrei Potra, legitimat la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, a fost medaliat cu argint la Cupa României de Box pentru tineret, desfășurată în perioada 2-7 iulie, la Sighișoara, după ce în finală a boxat aproape cu o singură mână din cauza unei accidentări produse în meciul din semifinale.

Andrei Potra (categoria 69 de kilograme) s-a clasat, astfel, pe locul 2 la Cupa României de Box pentru tineret, competiția fiind câștigată de Adrian Ciobanu din Slatina. Din păcate, sportivul din Alba Iulia s-a accidentat la o mână în meciul din semifinale, pe care de altfel l-a câștigat, însă nu a fost în cea mai bună formă în…