Unirea Dej, egal pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş 2. Ambele echipe rămân pe loc retrogradabil

În etapa a cincea din Liga a III-a, Unirea Dej a primit vizita echipei Gaz Metan Mediaş 2.

Scorul final al partidei disputate azi a fost 1-1, iar ambele echipe au rămas pe loc retrogradabil.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Oaspeţii au fost mai lucizi în atac în prima repriză şi au deschis scorul prin Alexandru Buziuc, 0-1, după ce în urmă cu puţine minute au trimis o lovitură de cap din 5 metri, dar portarul dejenilor, Vlad Ignat, a respins în bară.

Mediaş a condus până în minutul 78 când Andrei Moldovan a transformat lovitura de pedeapsă primită de Unirea Dej, 1-1. Acest penalty înscris le-a dat elan gazdelor, care au…