“U” Olimpia Cluj, a doua victorie consecutivă în grupa preliminară UWCL. Calificarea în fazele eliminatorii se decide luni

[ad_1]

În al doilea meci din grupa preliminară a UEFA Women’s Champions League, “U” Olimpia Cluj a întâlnit campioana Maltei, FC Birkirkara, şi a câştigat partida cu 6-1.

Echipa clujeană a deschis tabela în minutul 17 când Mara Bâtea a înscris în poarta goală, după ce i-a luat mingea portarului advers, 1-0. Parnis a trimis spre poartă de la 20 de metri şi a restabilit egalitatea, lăsând-o pe Selena Babb fără replică, 1-1.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Clujencele au rămas în 10 oameni din minutul 30 deoarece Ioana Bortan, căpitanul echipei, a primit cartonaşul roşu. Trei minute mai…