“U” Cluj se califică în 16-imile Cupei României cu un om în minus. Marius Coman a reuşit dubla la Recea

FC Universitatea Cluj s-a întâlnit în turul IV al Cupei României cu ACS Fotbal Comuna Recea, meciul având loc azi în comuna maramureşeană.

“U” a reuşit să se califice în următoarea fază a competiţiei la capătul celor 90 de minute regulamentare, 3-1, deşi a evoluat cu un om în minus din minutul 71.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

La puţin timp de la fluierul de start, atacantul Marius Coman a marcat pentru echipa Universităţii, 1-0, dar avantajul nu a durat mult deoarece o gafă a portarului Dur-Bozoancă a făcut ca maramureşenii să înscrie şi să restabilească egalitatea, prin Rus, 1-1. Văzându-se egalaţi,…