„U” Cluj 2 a bătut la Iclod, iar Triteniul s-a impus cu Mintiu-Gherlii. Trei echipe, despărţite de două puncte în lupta pentru locul cinci

Oaspeţii au obţinut două victorii în ultimele meciuri ale etapei a 22-a a Ligii a IV-a.

Universitatea Cluj 2 s-a impus cu 3-1 pe terenul Unirii Iclod, în timp ce Unirea Triteni a câştigat la limită, 2-1, meciul cu Vulturul Mintiu-Gherlii, jucat la Gherla.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Partida de la Iclod a fost controlată aproape o oră de către tinerii jucători ai lui Călin Sălăgean, care au condus cu 2-0 la pauză, datorită golurilor marcate de Cobârzan.

Eliminarea lui Telcean, însă, din minutul 58 a complicat lucrurile pentru oaspeţi, iar Iclodul a început să producă un pericol tot mai mare la poarta lui „U” 2. Cotuţ a redus…