Turda, egal cu Reghin după un joc spectaculos. Sticla rămâne cu o victorie în Liga a III-a

Sticla Turda a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu Avântul Reghin, din etapa a cincea a Ligii a III-a.

Jucătorii lui Constantin Olariu se pot considera nedreptăţiţi după acest scor, în prima repriză fructificând doar una dintre ocaziile create.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Alb-roşii au primit şi două goluri care nu se văd la fiecare meci, unul cu un şut de la distanţă al lui Bujor, iar al doilea atunci când acelaşi jucător al Reghinului a surprins apărarea turdeană la o lovitură liberă.

David a deschis scorul pentru Sticla în minutul 28, iar Marcu, din penalty, a restabilit egalitatea la doi cu un sfert de oră…