Tăşnadul, “triunghiul bermudelor” pentru echipele clujene. A pierdut şi Sănătatea cu 0-2, la fel ca “U” Cluj şi Unirea Dej

Sănătatea Cluj a suferit al doilea eşec al campionatului, 0-2 cu Unirea Tăşnad, în deplasare, locul în care şi celelalte două formaţii clujene ce au jucat acolo până acum, “U” Cluj şi Unirea Dej, au suferit eşecuri identice.

“Viruşii” au avut mai mult ghinion, însă, decât colegele de judeţ, elevii lui Csaba Kis şi Dan Matei ratând multe ocazii la poarta gazdelor, într-o primă repriză dominată aproape în totalitate.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Gazdele au profitat de o nesincronizare în defensiva clujeană imediat după pauză şi au deschis scorul prin Ciul, “la singura ocazie pe care au avut-o”, potrivit oficialilor…