”Suta” la Tg. Mureș și CSU își păstrează fotoliul de lider: BC Mureș – Sibiu 49-105

Așa cum era de așteptat înaintea partidei, CSU Sibiu n-a avut probleme la Tg. Mureș și a câștigat categoric un meci în care echipa gazdă a condus doar în primele 3 minute. Este a șaptea victorie consecutivă care menține echipa sibiană pe primul loc cu două etape înaintea startului părții a II-a a campionatului, Top 6.

Mureșul a condus în debut cu 4-1, 8-3 dar Sibiul a revenit cu un run de 11-0 și tabela indica în minutul 7, 14-8 pentru CSU. 18-15 a fost scorul primului sfert. Până la pauza mare, băieții lui Fleșeriu au mărit treptat turația motoarelor și diferența pe tabelă a trecut de 20 de puncte. 30-8 pentru CSU…