Start excelent pentru Avrig în returul Ligii a III-a. Rezultatele și marcatorii echipelor sibiene

În alergare după punctele necesare salvării de la retrogradare, FC Avrig a bifat deja primele 3 după primul joc în returul actualei ediții a Ligii a III-a. ”Albaștrii” au învins formația clasată pe locul 9, Avântul Reghin, cu 2-1.

Partida a avut un debut spectaculos pe tabela de marcaj, toate cele 3 goluri marcându-se în primele 20 de minute. Marius Cosovan a spart gheața în minutul 14 iar după doar 2 minute Adrian Cârstean a dublat avantajul pentru gazde. Tot la 2 minute distanță (18) au punctat și oaspeții printr-un… autogol, autor Andrei Lascu.