SPECIAL. Lanţul amintirilor. Promovarea Metalurgistului Cugir în Divizia B din 1962. Victoria cu Unirea Dej şi bucuria promovării

Am ajuns și la ultimul episod al poveștii noastre dedicate promovării echipei Metalurgistul Cugir în Divizia B din anul 1962.

*Victoria cu Dejul: Metalurgistul Cugir – Unirea Dej 4-2

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

În finala turneului de calificare disputat la Mediaș, Metalurgistul Cugir se impunea cu scorul de 4-2.

Conduși cu 2-0 pe tabelă, prin golurile lui Kiss (min.14) şi Bujor (min. 46), elevii antrenorului Iosif Petschovschi au întors rezultatul după pauză.

Tehnicianul cugirean opera după pauză două schimbări în distribuția “metalurgiștilor”: cea de portar – Rusu îi lăsa locul lui Șady, iar în atac…