Sănătatea Cluj, victorie în prelungiri la Târgu Mureş. Ionuţ Rada, primul gol pentru „viruşi”

Sănătatea Cluj a câştigat mai greu decât se aştepta, 3-2 în deplasare cu MSE Târgu Mureş, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii a III-a.

Victoria clujenilor a venit abia în prelungiri, printr-un gol marcat de Ionuţ Rada, aflat la prima reuşită în tricoul Sănătăţii.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Meciul de la Târgu Mureş a fost controlat în mare parte de către jucătorii lui Dan Matei şi Csaba Kis, însă aceştia s-au jucat cu ocaziile mai ales în prima repriză.

Mureşenii au fost pragmatici şi au surprins pe contraatac, Papp deschizând scorul în minutul 13. Ceaca a reuşit să transforme una dintre ocaziile…