S-a reluat Liga Florilor cu Cisnădia în formă maximă: CSM Bistrița – Măgura 26-29

Echipa de handbal feminin Măgura Cisnădie, singura reprezentantă a județului în prima ligă națională, a disputat miercuri primul joc din 2018 în Liga Florilor. Într-un meci ce contează pentru etapa a XI-a a turului, Măgura s-a impus cu 29-26 (17-11) la Bistrița, în fața CSM-ului, formație ce ocupă locul 6 în clasament.

Partida a fost echilibrată în primul sfert de oră, 8-8 în minutul 17, ulterior contând doar formația lui Alexandru Weber. Este a șaptea victorie pentru Măgura care ocupă în continuare locul 4, foarte aproape de ocupantele locurilor 2 și 3, Vâlcea respectiv Craiova, de care le desparte o diferență…