Petreştiul trece de Sântimbru cu un gol din penalty în ultimul minut al prelungirilor

Sportul Petreşti a învins cu 3-2 (1-1) pe teren propriu pe Viitorul Sântimbru într-un meci desfăşurat duminică pe stadionul “1 Mai” din Petreşti. D. Ianc (11), Borşoi (57) şi Bălaş (90+3, pen.), respectiv Brânză (8, 63) au fost marcatorii disputei, una cu răsturnări de scor. În urma acestui rezultat, Sportul Petreşti urcă pe locul 2, devansând Soda Ocna Mureş.

Prima repriză a fost dominată teritorial de gazde, jocul prestat de cele două combatante plusând la impresia artistică. Şi repriza a doua a fost interesantă, cele două echipe practicând un fotbal plăcut ochiului.