Nicio problemă pentru CFR Cluj. Feroviarii au bătut în Armenia şi sunt aproape calificaţi în play-off-ul Europa League

CFR Cluj a câştigat cu 2-0 meciul cu Alashkert, jucat la Erevan, în turul trei preliminar al Europa League.

Feroviarii au respectat calculele hârtiei şi nu au avut nicio problemă în meciul cu armenii, iar returul din Gruia se va juca doar pentru palmares.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Campioana României a arătat încă din primele minute ca o favorită la calificare.

Păun a ratat, din unghi, cu poarta goală, iar Ţucudean a deschis imediat scorul, în minutul cinci. Feroviarii au lăsat-o mai moale după golul de 1-0, însă armenii nu i-au creat probleme lui Arlauskis decât prin şuturi de la…