Echipa de juniori A1 a clubului Metalurgistul Cugir a câștigat cu Spicul Daia Română deși a jucat cu un om în minus mai bine de o repriză.

“Roș-albaștrii” au învins formația Spicul Daia Română cu scorul de 4–0, miercuri, într-un meci contând pentru etapa a III–a a campionatului județean rezervat juniorilor A1.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Gazdele au evoluat mai bine de o repriză în inferioritate numerică, după ce Danko a fost eliminat în prima repriză a întâlnirii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Tivadă (41), Natrapei (57), Buruiană (72) și Voicu (82).