eBihoreanul: Poloistii de la CSM Digi s-au calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Poloiştii de la CSM Digi Oradea s-au calificat în semifinalele ediţiei din acest an a Cupei României, după ce vineri s-a impus, la Bucureşti, fără probleme, în faţa clujenilor de la CS Poli.

Meciul, care a contat pentru sferturile de finală a competiţiei, s-a încheiat cu scorul de 19-4 pentru bihoreni, care s-au impus pe sferturi cu: 6-0, 4-0, 4-0 şi 5-4.

Cel mai bun marcator a fost Szabo Roland, autor a 4 goluri. Levente Vancsik şi Maximilian Costa au înscris câte 3 goluri, Kovats Viktor şi Gergelyfi Robert au înscris de câte două ori, iar Szabo Istvan, Ramiro Georgescu, Bogdan Remeş, Nichita Ilisie şi Czenk Ferenc,…