Dublu impact! Potaissa Turda a luat şase puncte în câteva ore şi a urcat pe podium. “U” Cluj a terminat turul cu înfrângeri pe linie

[ad_1]

Ultima etapă a turului Ligii Zimbrilor la handbal masculin s-a terminat perfect pentru Potaissa Turda.

Galben-albaştrii au câştigat la “masa verde” meciul cu Dunărea Călăraşi, pierdut pe teren propriu, iar după câteva ore s-au impus şi în duelul cu HC Dobrogea Sud.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

A fost 29-26 (15-11) pentru clujeni în Sala “Gheorghe Bariţiu”, după un joc controlat în totalitate. Cele şase puncte luate de Turda în doar câteva ore au propulsat-o pe locul trei în clasament, la tot atâtea puncte de poziţia secundă, pe care se află chiar dobrogenii.