Dinamo, doar o altă victimă! CFR-ul a trecut lejer şi de câini şi s-a dus iar la cinci puncte de FCSB în fruntea clasamentului

[ad_1]

CFR Cluj s-a impus destul de lejer în meciul cu Dinamo Bucureşti din deplasare, 3-0, după un joc în care diferenţa de valoare s-a văzut din plin.

Jucătorii lui Conceicao au forţat atât cât a trebuit pentru victorie şi aşteaptă iar un pas greşit al FCSB-ului, deocamdată alb-vişiniii având cinci puncte în fruntea clasamentului.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Meciul din „Ştefan cel Mare” a fost echilibrat în prima jumătate a reprizei întâi, niciuna dintre echipe nereuşind să-şi creeze ocazii de poartă. După minutul 25, CFR-iştii au fost mult mai periculoşi, iar Deac a trecut de puţin pe lângă minge, cu…