Dezamăgire pentru Sănătatea Cluj la Tăşnad. „Viruşii” au condus cu 2-0, dar au luat doar un punct

Sănătatea Cluj a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu Unirea Tăşnad, din etapa a doua a campionatului.

“Viruşii verzi” au motive să fie nemulţumiţi după acest egal, în minutul 70 clujenii conducând cu 2-0.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

De altfel, Sănătatea a controlat meciul din judeţul Satu Mare timp de mai bine de o oră. Ceaca a deschis scorul după 15 minute, în prima parte Roman având şi un gol anulat, după ce arbitrul a considerat că mingea a depăşit, înainte, linia de margine.

Nici repriza a doua nu a fost începută rău de către „viruşi”, care s-au desprins pe tabelă graţie golului marcat de Lupu….