Debut perfect pentru Ioniţă la CFR. Noul jucător al clujenilor a marcat singurul gol al amicalului cu Borussia Monchengladbach 2

CFR Cluj a câştigat şi al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Spania, 1-0 cu echipa a doua a clubului Borussia Monchengladbach.

Singurul gol al feroviarilor a fost marcat de Alex Ioniţă, cel mai nou transfer al clujenilor.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Fostul jucător al Astrei a intrat la pauză şi a înscris după aproximativ 10 minute, golul său aducând victoria ardelenilor. Antrenorul Dan Petrescu a folosit din nou toţi jucătorii din lot, în faţa unei echipe a nemţilor formată din jucători sub 23 de ani.

Acesta a fost al treilea joc amical din Cipru, CFR-ul urmând să o întâlnească pe Videoton, vineri,…