CFR Cluj, victorie importantă cu Viitorul. ,,Feroviarii” au câştigat după trei egaluri consecutive

[ad_1]

În ultima etapă a turului play-off-ului Ligii I, CFR Cluj a jucat în deplasare cu Viitorul Constanţa, reuşind la finalul jocului să ia cele trei puncte, scor 2-1.

După patru minute de joc, Deac i-a pasat lui Ţucudean, care a înscris, dar golul a fost anulat pe motiv de offsaid la Deac. CFR-iştii au continuat să atace poarta lui Cojocaru, iar în minutul 11 Omrani a deschis scorul, fiind asistat de Ţucudean, 0-1.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Ianis Hagi (23) a executat o lovitură liberă, mingea ajungând în careu la Ţîru, care a reluat cu capul, dar balonul a ajuns pe umărul lui Omrani şi s-a dus peste poartă. Deac (25) a marcat al doilea…