CFR Cluj 2, victorie la Iernut. ,,Feroviarii” au marcat şase goluri şi au urcat pe locul patru în clasament

A cincea etapă din seria a cincea a Ligii a III-a a programat azi meciul dintre CS Iernut şi CFR Cluj 2.

Clujenii s-au impus fără probleme pe terenul echipei mureşene, 6-1, şi au urcat pe locul patru în clasament, fiind la patru puncte distanţă de liderul Minerul Baia Mare.

Oferte echipament Joma – pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Elevii antrenaţi de Alin Minteuan au deschis scorul în minutul 10 prin Mihai Cazan, iar la pauză conduceau cu 4-0 după golurile marcate de Cătălin Itu (36), Claudiu Petruş (40) şi Andrei Radu (41).

Claudiu Petrila (63) a marcat după revenirea de la vestiare, 5-0, iar în tabăra oaspeţilor s-a instalat relaxarea. Gazdele…