Arieşul Mihai Viteazu a bătut şi Apahida, cu trei goluri în cinci minute. Sporting, la primul eşec din retur

Două echipe spectaculoase în acest retur, Arieşul Mihai Viteazu şi Sporting Apahida, s-au întâlnit duminică dimineaţă, într-un meci terminat 3-1 pentru gazde.

Formaţia din Mihai Viteazu şi-a apropiat victoria după trei goluri marcate în cinci minute, asta după ce oaspeţii puteau chiar să închidă meciul în prima repriză.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Vasilaş a deschis scorul pentru Apahida în minutul doi, după care Sporting a mai avut o ocazie imensă la poarta gazdelor. În partea a doua, formaţia lui Lucian Roşu a creat mai mult pericol în careul advers, reuşind să marcheze două goluri în două minute, prin Kiesz şi…