Adi Falub, după victoria cu Sănătatea: „Vrem să plecăm cât mai repede din Liga a III-a”. Ce a spus şi antrenorul „viruşilor” după meci

[ad_1]

Universitatea Cluj s-a distanţat la opt puncte de locul doi în clasament, după victoria cu Sănătatea Cluj, 2-1.

Succesul a fost conturat după o primă repriză perfectă a „studenţilor”, în partea a doua „viruşii” văzându-se mai des în jumătatea gazdelor.

Oferte echipament JomaOferte Joma

La final, antrenorul lui „U”, Adrian Falub, a spus că victoria a fost fără emoţii şi că aşteaptă cât mai repede Liga a II-a.

„Am bătut foarte clar, după o primă repriză foarte bună, cu multe ocazii de gol. Am dominat total, iar a doua repriză a fost mai echilibrată, dar până la urmă am câştigat foarte clar şi trebuie să-mi…